![🌓](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t86/1.5/16/1f313.png)
Și Mircea Geoană, adjunctul șefului NATO, crede că are șanse rezonabile la alegerile prezidențiale din septembrie. În acest sens, fostul președinte al PSD a luat cuvântul într-o biserică, taman la slujba de Înviere a catolicilor, unde a punctat printre altele: ”Eu lucrez într-o organizație care are ca scop principal pacea, pentru că dacă nu este pace, nimic nu este”. Cum bine știm, pacea se obține adesea doar prin mai mult război. Se vede în jur, se simte în aer, transpiră prin ecranul televizorului cum aliații NATO iubesc pacea din tot sufletul. O iubesc atât de mult, încât nu trece o zi fără să curgă noi vagoane de armament spre Ucraina. ”Să ne rugăm pentru pace, pentru smerenie, pentru credință, pentru alinare și să purtăm în inimă și în rugăciunea noastră pe cei care sunt mai puțin norocoși decât noi”, mai zice smeritul Geoană, ale cărui rugăciuni se îndreaptă către eroii din Ucraina. Ei trebuie să reziste ofensivei rusești măcar până la primul tur al alegerilor prezidențiale. În caz contrar, cine ar mai pune ștampila pe șeful-adjunct al unui ONG umilit pe câmpul de luptă?
Adauga comentariu